HIT- Malowanie mebli farbami kredowymi

Malowanie farbami kredowymi to trend który utrzymuje się od wielu sezonów i szturmem podbija serca wielbicieli majsterkowania i przerabiania mebli metodą DIY (zrób to sam). Szeroki wachlarz zalet jaki reprezentują farby kredowe skusi nawet największego laika prac ręcznych. Po pierwsze nie wymagają żmudnego przygotowania podłoża, szlifowania i zdzierania starych powłok. Jeśli do perspektywy szybkiego przemalowania mebli dołożyć perfekcyjne krycie i unikalny efekt trójwymiarowego cieniowania można pokusić się o stwierdzenie, że metoda ta istny przepis na sukces. Wystarczy oczyścić i odtłuścić mebel, ewentualnie lekko zeszlifować większe nierówności i za pomocą pędzla pokryć go wybraną przez nas farbą. Co więcej pociągnięcia pędzla wcale nie muszą być perfekcyjne – przeciwnie cały urok tkwi w efektownych przecierkach i niesymetrycznym dozowaniu intensywności odcieni.

Jakie farby wybrać i czym się kierować przy wyborze farby kredowej?

1. Jeśli zależy nam na uzyskaniu stylu vintage czy rustykalnego idealnym rozwiązaniem będą farby Autentico Vintage – wytworzone na bazie naturalnej żywicy pochodzenia roślinnego. Przeznaczone są do powierzchni nie narażonych na wilgoć, a szeroka paleta barw trafi nawet w najbardziej wyrafinowane gusta.

2.  Duży wybór asortymentu fabr kredowych posiada renomowana i znana od wielu lat na rynku firma Dulux. Wysoki współczynnik jakości do ceny oraz wiele wariantów kolorystycznych sprawiają, że są one jednymi z najczęściej wybieranych tego typu farb.

3. Swój asortyment o farby kredowe powiększyła również firma Beckers. Zastosowane w nich technologie produkcji sprawiają, że farby te nadają się również do użytku zewnętrznego, a gama kolorów od pastelowych po intensywne przyciąga wszystkich wielbicieli tej marki.

4. Rosnącą popularność wśród farb kredowych zdobywa farba magnetyczna- zawierająca drobinki żelaza, przez co może posłużyć jako magnes. Pozwoli więc przyczepiać drobne przedmioty bez użycia gwoździ czy pinesek. W połączeniu z farbą tablicową, po której można rysować stworzy prawdziwe pole do popisu dziecięcej wyobraźni i pozwoli młodemu człowiekowi stać się kreatorem otaczającej go przestrzeni.